| MrsDeee a întrebat:

A slăbit cineva cu ceai verde sau ceai de ghimbir?
Câte căni consumati într-o zi și timp ce câte săptămâni l-ați băut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Donsavas a răspuns:

Poti slabi daca reduci carbohidratii,daca te hidratezi,faci sport,donezi sange, iti cureti colonul,urmezi o zi sau doua de post negru(ATENTIE! Asta este pentru dezintoxicare,nu eliminare de tesut adipos),renunti la haine pe timp de noapte,faci bai de soare cand este permis pentru aportul de vitamina d,mergi la sauna, etc.
Ceaiul verde sau/si de ghimbir reduce pofta de mancare iar menta pofta de dulce.
Tu trebuie sa-ti accelerezi metabolismul! Doar asa vei slabi. Sportul este solutia! Alearga dimineata pe stomacul gol, de preferat cand este frig, in absenta Soarelui. Atunci corpul tau este in miscare, cu adevarat.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am slabit de la aproape 80 kg la 55 kg dar nu doar cu ajutorul produselor din farmacie(de acolo le acizitionam)ci prin mult efort, exercitii fizice si diverse diete inclusiv infometarea...
Ceaiul te ajuta dar pana intr-un anumit punct, de exemplu mama mea s-a infometata, a baut cat a fost ziua de lunga(chiar si seara)ceai de patrunjel+un amestec bagat la robotul de bucatarie alcatuit din tot ce e verde:de la patrunjel pana la salata verde/gulie si optional o telina.
Succes si multa sanatate!

| JoleneSth20 a răspuns (pentru anonim_4396):

În cât timp? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru JoleneSth20):

Pai cam 1 an dar in acel an ba m-am oprit din dieta si mancam ca,, sparta", ba ma infometam
Eu spun ca in 4 luni o sa dai rezultate foarte frumoase!

| Pabibabum09 a răspuns:

Personal nu l-am testat, pentru ca nu am nevoie, insa o cunoștință de-a mea, da. Acum... Depinde de la organism la organism. De exemplu, prietena mea l-a consumat timp de 1 luna -1 cana pe zi.