| MM a întrebat:

A slabit cineva mancand doar pepene rosu timp de cateva zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Summer Memories a răspuns:

Poate slabesti, dar kg le iei inapoi, posibil chiar mai multe decat aveai.Pentru ca stomacul tau o sa se obisnuiasca la pepenele rosu si la nimic de mancare, deci, el se micsoreaza.Cand o sa te apuci sa mananci, o sa i se para mult.

Pepenele este bun, elimina toxinele, insa, eu nu l-as folosi ca pe o dieta.

Succes happy

15 răspunsuri:
| machupicchu a răspuns:

Nu este posibil. Dar, o cura de pepene este benefica oricand...

Janina
| Janina a răspuns:

Posibil sa slabeasca deoarece pepenele contine multa apa happy

lolita
| lolita a răspuns:

Eu am slabit doua kg in doua saptamani, datorita caniculei. asa ca. de-te la plaja.

| doinisor a răspuns:

Vrei sa slbesti maninca infiecare zi un sigur aliment cit doresti, o zi carne pui, ozi carne porc, ozi brinza, piine, orez, paste, pepene, mere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Cura cu pepene rosu de cateva zile te ajuta la detoxifierea organismului, purificarea aparatului renal.
Cat despre slabit, probabilitatea este mica!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pepenele rosu contine foarte multa apa (95%), reprezinta una dintre cele mai eficiente metode de hidratare si de vitaminizare a organismului pe timpul verii. Curata si detoxifica intern organismului, ajutand la eliminarea toxinelor din ficat, la protejarea intestinelor subtiri si la stimularea activitatii rinichilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu am slabit 7 kg intr-o saptamana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu slabesti cu pepeni deloc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cura este simpla si eficienta, se mananca timp de 3 zile doar pepene verde si nimic altceva.Cantitatea de pepene trebuie sa fie de 2 kg pe zi sau mai mult! Vei pierde cam 3kg si multe toxine! Aceasta dieta nu este indicata femeilor gravide si copiilor.

Dieta soc pentru supraponderali
Slabesti intr-o luna cati altii in 4-5.Cu aceasta dieta se pot pierde si 20 kg, daca ai de unde, evident. Daca nu ai slabit din prima cat ti-ai propus, poti sa reiei dieta pana ajungi la rezultatul dorit!

anca: AVANATAJ :cei care au tinut aceasta dieta sustin ca dupa revenirea la alimentatia normala dar moderata, kg nu se mai pun!
10ZILE - se mananca doar pepene verde cat vrei.Bonusaca nu te saturi doar cu pepene poti sa mananci unul din urmatoarele alimente : un iuart(400g) degresat, 150g parizer de pui, 150g branza degresata, un ou fiert tare, o pulpa de pui fiarta fara pielita si fara sare.

anca:
Dieta rapida pentru curajosi!
5 zile, 5 kg, asta este rezultatul, deci merita sa te incumeti la cateva sacrificii.Cu aceasta dieta nu vei muri de foame doar ca tb sa bei zilnic 3litri de apa sau ceaiuri din plante, neindulcite! Starea ta de sanatate tb sa fie foarte buna...anca sibiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai multe nici eu nu stiu dar am sa incerc si eu... poate nu asa drastic, am 26 ani 1. 73 si 67kg nu consider ca am probleme cu greutatea, dar sunt lata in solduri si din cauza acesta doresc sa mai dau cateva kg jos (macar 5)...anca sibiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am slabit 3kg in 4zile

| wolverine a răspuns:

Asa de curiozitate cate kg ai de vrei sa slabesti? Ca peste tot aud fetele ca vor sa slabeasca? de ce? indiferent ca au 50 ca au 100 ele tot vor sa slabeasca. Cat despre slabitul cu pepene nu cred. Parerea mea e ca cea mai buna dieta e sportulwinking

| berdea a răspuns:

Da, sotia mea a slabit 2Kg in doua zile cu aceasta dieta.

| Simona_Screciu_1978 a răspuns:

Poti sa slabesti cu pepene rosu contine apa multa numai sa poti sa mananci numai pepene nimica alceva.