| elmira_1287 a întrebat:

Daca mananc numai pepene rosu timp de 4 zile cat slabesc? vreau sa slabesc 2 kg. rasp plsss:* mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-o sa slabesti, o sa te ingrasi, fiindca vei manca mult si el contine mult zahar. In plus, lipsa aportului de proteine va duce la intrarea organismului in metabolsim de inaintie si va transforma in grasime nu numai ce mananci, dar si o parte din rezervele pe care le pastra sub alte forme.
Cura de pepene rosu inseamna sa inlocuiesti masa de pranz cu 250-300 de grame de miez de pepene. In rest, trebuie sa mananci putin, de inca 4 ori pe zi, incluzand obligatoriu in dieta zilnica lactate degresate, carne slaba (de peste, vita sau piept de pui de curte), legume verzi.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu stiu tu cat slabesti - dar eu am reusit performanta de a slabi 7 kg. din cauza unui pepene rosu (care era putin stricat) si datorita caruia am facut o intoxicatie alimentara de n-am mai mancat nimic 3 zile si apoi am mancat extrem de putin si dietetic vreo 2 saptamani. Iti spun ca si acum ma doare cand ma gandesc laughing

| gHelena a răspuns:

Pepenele nu contine mult zahar, dimpotriva, este indicat in diete deoarece are un procent foarte mare de apa. Totusi, nu este indicat sa mananci doar pepene timp de patru zile deoarece vei slabi acele doua kg pe moment, dupa care, revenirea la un regim alimentar normal iti va aduce mai multe kg in plus. De aceea este bine sa respecti mesele principale, sa bei multe lichide, sa consumi multe fructe si sa faci mult sport. Vei slabi treptat, dar va fi de durata. In plus, daca vrei sa iti detoxifici organismul, poti incerca metoda J. Lo. : intr-o zi din saptamana mananca doar mere. Pentru mai multe sfaturi legate de frumusete si diete acceseaza linkul: www.divahair.ro. Un gand bun, Elena.

| Sin a răspuns:

Suficient de mult incat sa cazi din picioare si sa ajungi la spital.
Stai linistita ca nu slabesti din grasime, slabesti de puteri si te mai alegi si cu dureri de stomac. N-o sa arati nici mai supla dupa 4 zile de mancat numai pepene.