| ŞtefaniaP a întrebat:

A tinut cieva dieta Atkins? A avut rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

E aiurea sa copiezi o dieta, iti poti face propria dieta. Dar trebuie sa te documentezi despre alimente

| silviu08 a răspuns (pentru Cosmin86):

Sincer, esti primul om de pe TPU care a dat un raspuns bun la o intrebare de genul "care e cea mai buna dieta?"Ai dreptate, nu exista o dieta universala, trebuie sa-ti creezi tu propiul stil de viata.

| capricc a răspuns:

Rezultate imediate ai in perioada de inductie insa apoi se slabeste treptat si natural. Daca in inductie poti pierde chiar si 2kg pe saptamana asta se datoreaza in mare parte pierderilor de apa cand intri in cetoza. Atkins este inteleasa gresit, este un stil de viata. In perioada de pre-mentinere eu slabesc intre 0.5 - 1 kg pe saptamana. Fara efort insa. Sunt de parere ca o dieta care nu se transforma in stil de viata, nu merita urmata. Daca vrei sa afli mai multe http://www.capricciosa.ro/dieta-revolutionara-atkins/

| IoanaCerin a răspuns:

Buna, eu nu am tinut aceasta dieta, dar am gasit o carte cu retete interesante (sanatoase si dietetice), pe care ti-o recomand cu caldura: http://raobooks.wordpress.com/......lame-tree/ Bafta!