| Ry0010 a întrebat:

A tinut cineva dieta balerinei? Chiar se slabeste un kg pe zi? Pentru ca as vrea sa slabesc 5-6 kg si as alege aceasta dieta daca ar functiona asa repede happy fundawinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu poti arde 7000 de kilocalorii in 24 de ore e imposibil asa ceva, chiiar daca nu manci absolut nimic slabesti doar 2000 asta in prima faza ca apoi metabolismul sa arda mai putin o sa te simti ametita, obosita, pofta de dulce etc adopta dieta atkins si vei slabi garantat

| K0sti a răspuns:

Iar visati frumos?

| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, nu iti recomand o asemenea slabire, uita-te in natura, totul se intampla treptat, e ca si cand un baiat ar vrea sa aiba barba si cumpara cine stie ce solutie sau cine site ce metoda sa se frece cu usturoi pe fata, si e gresit, daca vrei sa faci ceva usor si frumos, iti recoman sa alergi, sa-ti faci un program, te imbraci bine si alergi, uite in momentul asta nu prea poti ca e cam frig, atunci cand alergi e bine sa transpiri sa-ti formezi corpul si asa slabesti, dar infometarea sau alte pastile sau cine stie ce solutii mai sunt pentru slabire nu sunt bune, omul trebuie sa manance, cu asta isi i-a energie atat in trup cat si in minte, iti recomand sa cauti o sala, sau cand se mai incalzeste vremea pentru ca nu iti recomand sa alergi pe frig sa transpiri, o sala de atletism, iti da voie un antrenor sa faci ture in sala pur si simplu, imbracata bine alergi pana transpiri bine ca sa te formezi.
E periculoasa dieta asta si nici nu are efecte de durata, mananci atat cat te saturi, nu mananci porcarii ca fast food-ul si asa mai departe, trebuie sa mananci mancare gatita, trei mese zilnice si nu te ingrasi, si alergatul e cel mai recomandat, si inotul este si mai bun.
Sa ai o zi placuta!