| ANONIMAAA37 a întrebat:

Dieta cu apa e buna? Cat de repede slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce aiureli ce naiba mai e si aia? terminati cu dietele ca nu sunt sanatoase

| Xdreaper21 a răspuns (pentru RAY):

Ai dreptate
Las si eu un comentariu ca sa citeasca de 2 ori raspunsul tau

| RAY a răspuns:

Http://www.csid.ro/......-16054837/

cat tampenie,scade rata metabolica,din a treia zi organismul arde masa musculara, ce s slabesti, asta e marea intrebarea ce vrei sa arzi masa musculara? de ce ai arde de care nu te poti misca, apoi nu doar ca te ingrasi dar pierzi masa musculara, terminati cu prostile astea cu diete, aveti grija la calorii simplu, 1000 de calorii per zi e ok

| Violleta2022 a răspuns:

Dieta cu apa nu este nici un fel de dieta! Sa-ti infometezi corpul nu-i sanatos, pentru ca imediat cum dai hrana pui dublu pe tine!

Dieta cea mai buna este cand ai 5 mese pe zi, mancat foarte-foarte putin, cu proteina (carne, oua, ham slab, peste) dar incontinuu... atunci stomacul oboseste muncind si nu mai depoziteaza nimic, in plus chiar arde calorii.

| Samariteanul a răspuns:

Din slabit vei da in partea cealalata daca ti o astfel de dieta.E de ajuns sa mananci legume si vei slabi

| Ramona_Igna_1993 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti faci sala si mergi la o farmacie nutritionista. Nu este bine sa te infometezi...