| izaidk a întrebat:

A ținut cineva dieta dukan? Stiu ca mulți sunt împotriva dar am încercat multe variante de a slăbi și am auzit ca dieta asta da roade

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Slabesti apoi te ingrasi in scurt timp inapoi, eu spun sa adopti un stil de viata sanatos pentru toata viata, care sa includa de toate grasimi, carbo, proteine dar in cantitati mici

| RAY a răspuns:

Acum 2 ore | KatyEscu a răspuns:
Da, am tinut-o si este perfecta, sa manci pe saturate si sa pierzi greutate vazand cu ochii. Am pierdut 12 kg in 3 luni!

depinde ce inseamna pe saturate,carnea este alimentul care tine cel mai mult de foame,carbo este alimentul care da cea mai mare energie iar grasimile sunt cand avem nevoie de energie interna,cand suntem pe minus organismul consuma grasimi, deci indiferent de ceea ce mancam balanta trebuie sa fie pe minus, scrie intr-un jurnal absolut tot ce manci, cantarestete zilnic, evita sucurile, apa minerala doar plata

| Violleta2022 a răspuns:

Da, am tinut-o si este perfecta, sa manci pe saturate si sa pierzi greutate vazand cu ochii. Am pierdut 12 kg in 3 luni!
Dieta Pierre Dukan este preferata vedetelor de la Hollywood, pentru cat de usor se tine.
Iar daca mai faci si sport, rezultatele se vad de la 1 zi la alta, slabind enorm.

| sierra1 a răspuns:

Am încercat odată dar mi s-a făcut lehamite de atâtea proteine și am renunțat. Nu înseamnă că te descurajez.

Dă-i nainte, succes!

| Donsavas a răspuns:

Buna dimineata! Încearcă dieta ketogenica. Te menține si slaba si sănătoasă.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da o matusa de-a mea si a dat roade si la ea.

| HadesSs a răspuns:

Eu tot dieta ketogenica o recomand, asta mi se potriveste nevoilor mele si e si sanatoasa, restul dietelor ai sa pui la lor pentru ca oricum ai sa revii la obiciurile nesanatoase.

| mark2018 a răspuns:

Da roade doar cat timp o tii ca iti da tot sistemul digestiv peste cap.
Cum te opresti o sa pui dublu pe tine.