| mariaale a întrebat:

Care dintre voi ai incercat dieta Dukan? Si cum ati tinuto?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Lasatu dietele, pastilele de slabit si alte minuni care fac rau corpului!
Daca vrei sa scapi de kilograme, tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| mariaale explică (pentru anonim_4396):

Miscare fac prea multa laughing! Is o presoana activahappy fast-food mananc doare odata la o luna bauturi acidulate nu beau ca nu le suport... beau doar ceai si apa, lapte si prajeli toata lumea mai mananca...

| floryynnel a răspuns:

Daca chiar o respecti, ai rezultate. Dar trebuie sa respecti toata viata(parca era o zi in care mancai nu stiu cum).
Nu se merita sa tii nici o dieta. Sa zicem ca slabesti un timp, dar cum te-ai lasat de ea, revii la vechile obiceiuri o sa te ingrasi si e posibil sa iei in greutate chiar mai mult decat aveai initial.
Lasa dietele, pastilele si alte tampenii. Pentru a slabi, ai nevoie de alimentatie sanatoasa, sport, si odihna.

| Maddaaaaaa a răspuns:

O prietena de-a mea a tinut prima etapa a acestei diete, adica 2 saptamani nu a mancat decat carne de pui sau peste fiarta si a slabit 10 kg... dar dupa a revenit la vechile obiceiuri si s-a ingrasat la loc, deci eu ti-o recomand cu drag daca poti sa te mentii dupa, sa ai un stil de viata sanatos, in general aceste diete minune nu prea au efect de lunga durata big grin