| heartslow a întrebat:

Acordati importanta meselor principale, sau dietei voastre; sau va grabiti tot timpul sa luati repede micul dejun, pranzul, cina. Va intreb asta pentru ca eu anul trecut eram foarte ocupat cu scoala, incat nu acordam destula atentie meselor principale si ajungeam de multe ori fara sa mananc nimic la scoala (noroc ca-mi dadeam mama bani sa-mi cumpar ceva acolo, ca altfel nu stiu ce ma faceamhappy ). Si noroc ca mi-am dat seama la timp, si acup acord mult, mai mult timp meselor. Sunt curios cati dintre voi acordati atentia cuvenita meselor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| avixie a răspuns:

Asa am patit si eu gen in fiecare dimineata nu prea mananc nici dupa-amiaza adica mananc in fiecare seara cand ma intorc acasa, de la scoala.Dar oricum nu e bine deoarece am facut bulimie.Cel mai bine e sa incerci sa mananci dimineata ceva macar putin. Poti sa faci si tu bulimie doamne fereste. trebuie sa ai grija happy

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

E bine ca ai ridicat aceasta problema, educatia sanatoasa de la varste fragede se tranforma in obiceiuri mai tarziu si nu mai depunem atata efort sa ne conformam.In plus, cu cat mai repede cu atat mai bine.

| MenInShadow a răspuns:

Pai, eu cand sunt acasa, nu am ora fixa cand sa manank. Adica cand mi-e foame, ma duc si mananc putin cat sa-mi opresc foame. Nu tin diete sau ceva de genu, da nu manank mult. Bine, asta depinde si de mankare. Nu manank mult daca trebuie sa o fac eu, de ex cartofi, oua ochi, etc.
Daca am ciorba de fasole sau supa, mankare de cartofi sau friptura gata facuta, bag in mine din fiecare cat 1 castron sau 2, friptura vreo 2-3 copane dupa fiecare portie si sunt plin pana seara laughing
Si in timpul scolii, dimineata eu nu manank. Ma duc la scoala, si manank la 10, si cand vin acasa pe la 2.
Imi permit sa manank atat fara sa ma ingrash, pentru ca fac exercitii fizice, si pot manca destul fara sa ma ingrash tongue
funda?

| Blondamea a răspuns:

Buna eu mananc la ore regulate da nu prea le respect adica am mai multa grija la silueta decat asa

| Lavinialoveyou a răspuns:

Acord importanta meselor.