| 342 a întrebat:

Acum 1-2 saptamani am venit de la mare, si acum vad ca am niste pete maronii pe brate si pe spate... stiti de la ce ar putea fii si cum scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa ai Pitiriazis versicolor, o ciuperca luata de la piscina sau de la dus

| MMihai a răspuns:

Mergi la un dermatolog - - medic de boli de piele --.

| teiube a răspuns:

Pote sa fie o simpla reactie apielii dar dati cu crema dupa bronz sunt in magazine daca nu iti trece te ducu la spital la dermato dar cred ca e o simpla reactie. date cu crema dupa soare daca nu trece margi la doctor lotiune dupa soare are un mira placut si racoreste pielea

| Necunoscută a răspuns:

Posibil să fie pete de la arsuri (ai stat cam mult la soare! ei, mămăliga ta! ). Există fel de fel de creme, loţiuni. Întreabă la farmacie.

Sănătate! Că-i mai căutată decât toate.