| Bogdan26071999 a întrebat:

Acum 1 an jumătate m-am operat de ruptură de LIA. În urma cu vreo 3 luni am început sa joc din nou fotbal deoarece mi-a fost frica pana acum sa încerc. Acum câteva zile am mers la sală la fotbal și la o faza când încercam sa țin mingea în teren m-am întins cu piciorul puțin și din momentul acela m-am speriat și nu am mai jucat. 1 zi am avut înțepături foarte ușoare într-o anumită zonă (nu mă incomoda deloc), ziua următoare s-a umflat foarte puțin din ceea ce văd eu, însă nu mai am înțepăturile acelea absolut deloc. Menționez ca nu ma deranjează la mers. Se poate sa se fi rupt iar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bustamante a răspuns:

Nu, încearcă întotdeauna sa faci încălzire înainte de efort! Ruptura provine din cauza neatenției, mișcării bruște, sau sucire. Dacă au trecut 6 luni poți face sport moderat, treptat, niciodată fără încălzire!

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Mergi la medic specialist si intreaba, doar el poate stii exact. Degeaba iti scrie unul aici si se poate sa nu fie, sau iti zice ca e rau dar tu nu ai nimic.