| AdrenalinTm a întrebat:

Salut, aseara am jucat fotbal si mi-a sarit genunchiul un fel de entorsa la piciorul stang mi-a sarit rotula spre exterior i-am dat o palma si s-a *adunat*la locul ei, am putut sa merg vreo 2 ore dupa aceea dar dimineata n-am mai putut calca pe el de umflat s-a umflat nesemnificativ, s-a inrosit putin genunchiul, eu in trecut am mai avut probleme gen ruptura de menisc, incrucisare ligamente, ruptura ligamente, dar la celalat picior dar l-am operat si e bine are suruburi cateva cabluri si o placa da nu stiu ce deci nu am treaba.Si asa ca si o comparatie piciorul operat s-a umflat in jumatate de ora era cat capu meu dar stangu nu s-a umflat mai deloc cu toate ca a sarit rotula si asa o comparatie durerea nu e la fel de mare pot calca pe el dar fara sa il misc prea mult. Stiu ca cel mai bine sa merg la doctor radiografie... dar sunt in Italia si nu am asigurare, cam dupa cat timp ar trebui sa imi treaca daca ar fi ceva minor sau nu foarte grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| B3B3NI a răspuns:

Si eu am avut degetul mic umflat si vanat dar s-a desumflat singur.Eu zic ca maxim într-o luna se va dezumfla si al tau.

| AdrenalinTm explică (pentru B3B3NI):

Sa desunflat si au trecut vreo 2 saptamani dar dupa aceea tia mai sarit?

| B3B3NI a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Pai...eu m-am lovit la degetul mic, nu stiu daca el poate "sa sara" dar oricum nu s-a intamplat asta happy