| Robberta a întrebat:

Acum 10 zile am avut parte de un avort...
Imi doream tare bebele dar prietenul meu si eu am picat de comun acord totusi ca nu e momentul si sa mai asteptam unpic.
Am avut sangerari usoare fara durere timp de o saptamana iar exact dupa am avut un contact sexual neprotejat cu prietenul meu. Azi am observat ca din ambi sani imi curge ceva alb-galbui la strangere... sincer am ramas putin socata si mie tare frica.
Vreau sh eu sa stiu dece si despre ce este vorba cu lichidul acela si daca am facut gresit ca dupa exact dupa 10 zile dupa avort sh 2 dupa ce mi sa oprit ciclul am avut contact sexual neprotejat...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Ma gandesc ca e lapte.

| Holy2010 a răspuns:

E datorita oxitocinei. Evita sa stimulezi sanii in orice fel pentru ca incurajaza secretia. Trebuie sa treaca de la sine in maxim doua saptamani. Si daca imi permiti o intrebare... Tu faci sex neprotejat cand tocmai ai facut un avort?! Nu ai invatat nimic din toata experienta?