| alexandrarosiu12 a întrebat:

Acum 2 saptamani am avut ultimul contact sexual. Acesta a fost in timpul menstruatiei, insa a fost protejat. Am inceput sa am niste dureri aproape insuportabile la nivelul vaginului. Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Organismul are si el un ciclu fiziologic, iar in timpul menstruatiei nu ar trebui sa ai contacte sexuale pentru ca fiziologic corpul este pregatit pentru altceva si iata ca daca nu respecti legea naturii apar complicatii. Cel mai probabil ai o infectie, sangele este un mediu de cultura foarte bun pentru bacterii si contactul sexual a precipitat infectia vaginala. Ce poti face este sa mergi la ginecolog, sa faci un examen bacteriologic al secretiei cu antibiograma si sa iei antibiotic conform indicatiilor de acolo.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai cum să fii însărcinată însă dacă durerile continuă ai putea să mergi la un ginecolog.