| Nimeni256 a întrebat:

In momentul in care am contact sexual in timpul menstruației am niște dureri in zona ovarelor puternice.De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

In mod normal nu trebuie sa ai asemenea dureri cand faci sex. Ori partenerul nu tine cont de preludiu ca sa te „incalzeasca" ori ai ceva probleme la ovare. Durerea poate fi si de la o raceala acolo jos.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asteptati si voi pana ce trece aceea perioada si te poti igieniza!
In timpul menstruatiei nu este igienic sa faci sex! E sursa sigura de infectare!
Totodata, intreg sistemul genital este suprasolicitat, asemanator unui avort la inceput de sarcina. Din acest motiv poti avea si durerile in aceea perioada.

| darrio2007 a răspuns:

Ai ovare puternice sau durerile sunt puternice? Nu poti avea rabdare sa o faci dupa menstruatie?

| Nimeni256 explică (pentru darrio2007):

Durerile sunt puternice!?

| darrio2007 a răspuns (pentru Nimeni256):

In mod normal nu trebuie sa ai asemenea dureri cand faci sex. Ori partenerul nu tine cont de preludiu ca sa te „incalzeasca" ori ai ceva probleme la ovare. Durerea poate fi si de la o raceala acolo jos.

| Silwian a răspuns:

Cum dracu de ce? Pentru ca zona este mai sensibila si mai deschisa! Cum poti face sex cu sange pe tine? Chiar nu poti rezista trei pateu zile? Doamne ce nimfomana esti!))