| nastita a întrebat:

Fetelor spuneti va rog ce faceti voi pentru a scapa de dureri in timpul menstruatiei? Eu am niste dureri insuportabile!

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un ecograf ai făcut să vezi poziția uterului? O poziție anormală provoacă dureri destul de violente în perioada menstruală.
Un ceai de mușețel, un calmant (no-spa, algocalmin, piafen, papaverină, scobutil, indometacin, etc.), o sticlă de apă caldă pe burtică.
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Pui o sticluta de apa calda pe burta in timp ce stai intinsa, si iei un NO-SPA.

pa, pa.

| Monica a răspuns:

Salut.
I-a niste pastile, eventual Nurofen.
Mie, cel putin imi calmeaza durerea, o lunga durata de timp!
Fa miscare, consuma fructe [multe] si legume.
Astfel, o sa iti mai treaca putin durerea.

| Just a kid a răspuns:

Io pun o sticla de apa calda pe burta si iau cate un no-spa si trece imediat:*

| andreea_1536 a răspuns:

ADVIL, anti-inflamator, reduce si durerile si hemoragiile

| diana22 a răspuns:

Algocalmin

| c0pilutza a răspuns:

Ar trebui sa dai o fuga la ginecolog. recent am cautat niste informatii despre dureri menstrale, etc. si exista riscul ca sa ai vreo boala; de exemplu anexita. Nu lua pastile dupa ureche; pentru ca e posibil sa fii alergica la anumite substante

| ChildrenOfBodom a răspuns:

Pai incearca sa uiti putin, nu te mai gandi la astea dar parca erau ceva de durerei la farmacie intreaba si tu s-a dus o prietena de-a mea si si-a facut un ceai cu pastilele care i le-a dat si i-a trecut Baftalove struck

| clawdya_8655 a răspuns:

Buna
si eu am dureri in timpul menstruatiei
cand am dureri ori imi fac o baie calda, nu fierbinte,. ori pun apa calda intr-o sticla si o tin pe burta,. ori ma masez usor cu mana pe burta pana se incalzeste,.
la mine au mers chestiile astea
si la tine trebuie sa mearga
incearca si ai sa vezi
pooooooooooooop

| neynya_4078 a răspuns:

Incearca Vidan sau Nurofen forte.Si mai exista niste supozitoare, dar nu stiu cum se numesc. Si ce-am mai auzit si intr-adevar tine(faza e ca nu ma tin eu laughing )-sa faci sport. Daca practici un sport: inot, volei, baschet, tenis, aerobic etc. nu vei mai avea durerei insuportabile.

| Danny_2007 a răspuns:

Eu iau Panadol si beau ceai de coada soricelului, imi trece imediat durerile.incearca.

| BBAlyss a răspuns:

Eu iau cate un algocalmin happy...sau beau ceai caldut pentru. ca ma relaxeaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia ceva pastile si nu manca mult