| JuliaMe06 a întrebat:

Acum 3 sau 4 ani, aveam Un punct negru pe frunte pe care l-am stors. Dupa un timp,acesta s-a facut mai mare, nu era rosu sau ceva, dar era foarte tare si nu ma durea..si il am pana si in zi de astazi tot asa..Nu se prea vede dar vrrau sa ma duc la medic sa scap de aceasta, dar imi este frica de faptul ca o sa imi ramana o cicatrice.. Credeti ca o sa am cicatrice dupa indepartarea acesteia? Sau care sunt metodele indepartarii, si cauza aparitiei. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Este o problema generala cu punctele negre. Poate ca exista o solutie care va face sa dispara fara urme si sa nu stim. Dar pentru asta trebuie sa stai de vorba cu medicul de familie care iti va da trimitere la medicul dermatolog. Iar acesta de pe urma iti va spune ce/cum sa faci si in ce consta tratamentul/solutia dumnealui. Dupa aceea vei lua hotararea daca vei incepe tratamentul sau nu.

| Georgiana_Andrei_1992 a răspuns:

Este un punct negru, ce cicatrice ar putea ramane? Sunt atatea tratamente faciale care te scapă de orice. Nu iti fa probleme. Mergi si rezolva treaba