| Jimmy69 a întrebat:

Acum 4 zile am avut un incident la sala si mi-a cazut o gantera de 25 de kg pe bratul drept, in portiunea degetului mic putin mai jos... Am avut in prima seara gheta in locul implicit, insa nu mi-a trecut. Ma jeneaza bratul simt o durere cand incordez pumnul, cand joc basket, tastez etc.

Ce credeti ca am? Ce ma sfatuiti sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Magdalenaa987 a răspuns:

Sa mergi la medic si dupa la poliție daca acea bara a căzut din cauza sălii (adică sa fii sărit ceva sau sa se strice) iar daca a fost din cauza ta tot la medic... Nu mai sta cu mâinile in sân ca lucruri de genul asta te pot afecta pe viața, gen sa nu ti mai poti mișca mâna cum ar trebui. E gratuit sa ti faci un control daca iti pasa de tine.

| nifron a răspuns:

Du-te la doctor daca simti. Si eu am avut asemenea incident dar la mine era altceva ma durea umarul. Cam in 3 luni m-a lasat dar cand misc umarul parca se aude si se simte ceva plus ca numai pot face fluturari.