Întrebare recomandată | Sara2 a întrebat:

Acum 4 zile mi s-a pus un cârcel puternic și foarte dureros la piciorul stâng la pulpă. M-a durut câteva minute, m-a lăsat fără putere. Din acel moment simt în zona aia ca un junghi care nu trece. Deranjul se intensifică când întind piciorul. Am ignorat dar nu trece. Ce să iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| oz_1736 a răspuns:

Magneziu este impotriva carceilor. Spune-i farmacistei ce ai patit

| gogu220 a răspuns:

La farmacie găseşti - anti cârcel -

| madalinannndrei a răspuns:

Exact asta am avut si eu acum o saptamana sau 2, trece de la sine happy