| Leo0008 a întrebat:

Am o problema.
De 3 săptămâni am un junghi la inima, simt înțepături când ma întind, cand imi încordez pieptul, cand respir intens etc.
Ce sa fac?
Nu am probleme cu inima, sunt sănătos.
O fi din cauza ca m-a lovit un coleg tare la stern și m-a durut câteva zile sau ca am lucrat muschii pieptului intens încât sa mi se întindă rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Anonimul151 a răspuns:

Nu e atât de grav pe cât pare. Poate fi, de la orice altceva. Dar dacă nu ai probleme de sănătate, cu inima nu ai de ce să te îngrijorezi. Pe lângă asta, nu cred că e de la lovitura aceea. Totuși, dacă ești atât de îngrijorat, mergi la medicul de familie și ii spui exact tot ce simți, și îți va spune ce sa faci în continuare.

| nukeyly a răspuns:

Ori ai un intercostal incapatanat cu vindecare lenta, mai stai da te risti, poti face o raza maine si un specialist iti deschide ochii daca esti in rahat de Feleacu.

| StripperRaoul a răspuns:

Iar incep astia cu mergi la doctor. aici de scrii ca te doare capu sau buza sau o masea sau in fund de țara asta 9 din 10 waiii mergi la doctorrr sa nu mori cumva laughing iti trece ia magne b6 sau magneziu de 1000 gen Magnerot ii pentru asa ceva. asa ma intepa si ma inteapa si pe mine ba in fata ba prin spate si fac sala si tot asa trebuia sa am duc tot la 5 zile la doctor de ii intrebam pe astia. acum 3 zile ma tinea in dreapta sub coaste o fi rinichii creca pe acolo habar n am si ce sa vezi o trecut. ia magneziu pentru intepaturi din alea si n ai treaba incearca ca nu ti face rau

| Kilop a răspuns:

Ori te duci la doctor ori te duci la doctor tu alegi