| Stefan001 a întrebat:

Acum aproximativ 6 ani m-am operat de peritonita acuta. Acum, logic, am cicatricea ramasa de la buric in jos. Am tras la sala si inca trag de cateva luni. Vreau sa stiu daca mai pot avea un abdomen frumos si care sunt riscurile la care ma expun. Daca gaseste cineva si niste poze in care se vad oameni cu operatii de genul si cu un abdomen "cool", ar fi super. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practic, dupa 7 ani, nu ar fi riscuri foarte mari, insa ar trebui sa incepi cu greutati mici si sa ajungi treptat la mai mari.
Iti poti face un abdomen "cool" si asa, insa acea cicatrice asa va ramane.
Nu ar trebui sa te gandesti foarte mult la ea deoarece e o cicatrice si atat, conteaza sa te simti tu bine in pielea ta.