| EuCaAsaSpunEu a întrebat:

Acum cateva minute mi-am facut pierce sub limba. Imi e foarte frica cand vine vorba de ace. cand merg la analize si imi spune ca trebuie sa imi ia sange far sa vreau imi dau lacrimile.

Dupa ca am pus xilina am luat cateterul si am inceput sa imi fac gaura, cand a iesit pe partea cealalta a pielitei s-a auzit un fel de pocnitura si am vazut cum a iesit varful, din momentul ala a inceput sa imi bata inima foarte tare mi se ingalbenise fata si aveam o stare de ameteala, m-am dus sa iau pierceul i-am desfacut biluta si am inceput sa vad camera pixelata din ce in ce mai tare eram foarte ametita am scos acul am lasat pierceul jos si m-am intins pe pat. Durase vreo 10 secunde si m-am ridicat si am pus pierce-ul. Am rezut ca as putea muri...

Din ce cauza mi s-a intamplat asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CutuMic a răspuns:

Poate ai atins vreun nerv...stai linistita, asa am patin cand mi l-am facut in nas, dar nu eu ci un specialist, nu e nimic grav...ai grija de tine, :*

6 răspunsuri:
| QuadruplePersonality a răspuns:

Frica. Ti'a fost frica. Extrem de frica. Panica. Groaza.
Daca iti e frica de un ac in mana si plangi, nu stiu cum te simti cu "ceva" in limba.

Ar fi trebuit sa fii cu cineva cand ti'l faci, eu asa am facut, am avut pe cine sa imi vars nervii, sau mai bine, sa-ti faca cineva experimentat.

Xilina? Cum ai folosit'o? Am inteles ca de obicei se face injectie, dar doare super tare, mai mult ca datul gaurii straight face.

So, acum ar trebui sa te ingrijorezi pentru viitoarele posibile infectii. Nu am timp sa iti zic tot ce trebuie facut dupa, dar presupun ca ar trebui sa stii, dar daca nu, cauta si tu pe net, sau poate iti zice altcineva.

Acum ar trebui sa te calmezi, bea multa apa. Doar daca starea de ameteala persista ar fi bine sa anunti un adult, eventual o vizita la spital.
Oricum, e foarte posibil sa nu patesti nimic. Nici unul din pierce. urile mele sau cele facute de mine nu a provocat infectii, intr-adevar, eu am avut multa grija.

Sarbatori fericite :*

| meooooow a răspuns:

Te-ai panicat asta s-a intamplat. Si eu am avut in limba laughing mi l-a dat un amic pe bulevard iarna trecuta, pe o banca, la minus nu stiu cate grade. Plus ca eu am fobie de ace dar totul a fost ok. Sfatul meu e sa nu iti mai dai singura gauri nicaieri sau macar sa fie o persoana prin preajma in caz ca se intampla ceva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai am si eu pierce sub limba chiar 2 dar nu conteaza si pot sa spun ca am avut aceeasi chestie cand mi l-am facut pe al 2-lea m-a luat cu ameteala, o stare de greata puternica si se invartea camera cu mine dupa ce am reusit sa-l pun am intrebat pe cineva de ce s-a intamplat chestia asta si mi-a zis ca sar fi putut sa ating un nerv mi-am luat dupa un nurofen (mentionez ca mi l-am facut pe viu fara anestezic)si a 2a zi ma mai durut un pic dar m-am obisnuit cu el

| ALEXme_4367 a răspuns:

Du-te la doctor ca poate se infecteza

| kitto a răspuns:

E cam riscant sa il faci asa, eu cred ca era mai bine sa te duci la salon >.>

| mcocaina a răspuns:

Chestia aia de sub limbutza este foarte subtire si sensibila eu am batut-o pe sora mea cand si-a pus tot sun limba... ei i s rupat si am luat pirceul ai grija eu te sfatuiesc sa til dai jos asta nu arata nimic decat postie sincer