| Sasu_Alex_1996 a întrebat:

Acum câteva zile mi am rupt piciorul, e fractura am inteles, și mi l am pus in ghips cum trebuie sa stau cu el? Eu ma mai joc pe calculator am voie sa stau pe scaun normal in șezut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| metehne a răspuns:

Piciorul trebuie să stea întins, nu trebuie forțat cel puțin câteva zile pentru a se reface. Poți să îți pui un scaun pe care să îl întinzi în timp ce stai la P.C.