| maria4maria a întrebat:

De o saptamana mi.am rupt piciorul si am fractura dubla de gamba cu deplasare..am avut o operatie si acum este in ghips...cateva zile nu m.a durut deloc dar acum a inceput sa ma doara destul de tare si s.a umflat... ceva sfaturi? Dau funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Durerea,umflarea piciorului semnaleaza ca ceva nu este bine --- poate un cheag de sange care obtureaza un vas, poate s-a supt placa de fixare. Cum nu poti stii care este problema alta solutie nu este decat sa te duci la ortopedul care a operat.Te sfatuiesc sa nu calci cu piciorul operat pana dupa consultatie si numai cu acordul medicului. Sanatate!

| maria4maria explică:

Am vorbit cu doctorul...mi.am ridicat piciorul mai sus si ii mai bine...multumesc de sfat oricum :*