| Mariaaandreea a întrebat:

Acum câțiva ani am observat ca am fibula ieșită puțin mai în afara la piciorul drept, față de cel stâng.
Nu s-a umflat sau sa doară.
Ci acum câteva zile sunt un disconfort, ca atunci când ai dobândit o fractură și simți disconfort când e urâtă vremea, doar ca eu piciorul nu l-am avut rupt sau altceva.
Mă gândesc că e reumatism, dar la 19 ani cred ca-i cam devreme.
Se confrunta cineva cu asa ceva? Ce ați făcut voi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dacă vei trece pe la medicul de familie, nu te va costa nimic când te va trimite la un specialist (ortoped în cazul tău).
Este nevoie deci să te vadă un medic, să ți se facă o radiografie. Dacă este necesar medicul poate așeza osul la locul lui. Dar trebuie să mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e totul in mintea ta.
si ti se pare.
Si de acolo si simptomele, ca stai si te gandesti ca ai ceva.
daca n-ai cazut nici o data si n-ai avut pana la 18 ani probleme, de ce ai avea acum?
E dovedit stiintific ca medicamentele pot avea un efect de placebo, daca stii ca iei ceva sa te faci bine, la fel si cu durerile, daca tot te gandesti, apare si durerea sau discomfortul.