| Roxin_Alex_1989 a întrebat:

Buna TPU dupa cum am scris mi-am rupt degetul mare de la piciorul stang si acum este intr-un fel de papuc special (nu ghips)si este foarte umflat si au trecut 3 zile de atunci.Azi am observat ca mai am o mica umflatura mai joc pe talpa(dar nu e rupta)si am mai observat ca e putin vanat degetul unde e umflat de miscat il pot incet si imi e frica sa nu aiba ceva(nu stiu ceva gen septicemie sau etc.)nu imi ziceti sa ma duc inapoi la medic ca imi va zice la fel si nu este chiar cel mai stralucit medic.are ceva daca e asa? funda si vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ZOZOKid a răspuns:

Stai cu piciorul ala ridicat pe un scaun sau pe perne. Am avut un coleg cu piciorul rupt si daca isi lasa piciorul jos, imediat se innegrea sau se invinetea.