| anonim_4396 a întrebat:

Acum nu stiu ceva timp m-am masturbat, dar nu am mai facut-o timp de o săptămână, iar acum cand imi decalotez penisul il decalotez dar după ce l-am decalotat de tot s-a lipit pielea de capul penisului, mai bine zis sub el, pe margine. E de bine sau de rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Data viitoare incearca sa folosesti un lubrifiant cu care sa-ti ungi glandul/capul penisului, fiindca in mod sigur nu vei mai intampina problemele amintite. Si ar fi de asemene indicat ca acum la inceput sa te ''masturbezi'' mai des pentru a obisnui atat preputiul cat si suprafata glandului cu frecarea care apare intre ele. Priveste cu atentie link-ul urmator : https://www.youtube.com/watch?v=s6on8BsMrsg pentru a-ti da seama in ce mod trebuie sa se produca decalotarea normala a penisului. Multa sanatate!

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

E ok, incearca sa o faci mai des ca sa se decaloteze cu usurina.