| LonelyGirl01 a întrebat:

Acum o ora m-a intepat un viespar intr-un deget de la picior. Am scos acul, am pus sare, gheata dar mi s-a umflat rau de tot piciorul! Si ma doare! Ce sa fac? Va rog ceva sfaturi rapid!crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Repede la medic. Nu-i de gluma.

| Florennce a răspuns:

In cazul acesta du-te repede la spital. S-ar putea sa ai alergie ori viespele putea fii un purtator de boli...O zi buna!

| danielaxyz a răspuns:

Freaca-te cu sare, nu lasa sarea acolo, sau cu patrunjel

| cnaibig a răspuns:

Du-te la spital, nu e de joaca!