| Mellina1234567890 a întrebat:

TPU! Am si eu nevoie de sfaturi. Acum 2 zile am fost intepata de o albina sau un viespar(nu stiu sigur), apoi am scos acul si m-am frecat cu sare. Urmatoarea zi m-am trezit cu mana umflata... Am fost la medic si mi-a dat calciu si Zyrtec. dar niciun rezultat. Amm incercat cu sare, cu sare si otet, si gheata. dar nimic. Acum mai ma si mananca..Ma puteti ajuta? Multumesc anticipat! :* :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| iiUser20 a răspuns:

Asta se intampla cand ești înțepată, se umfla. Dacă te și mănâncă înseamnă ca iti trece, dar asta nu înseamnă ca trebuie sa te scarpini deoarece se inflamează! Poți sa pui ceva rece pe umflatura.

| Mellina1234567890 explică (pentru iiUser20):

Multumesc mult! :*

| iiUser20 a răspuns (pentru Mellina1234567890):

Cu plăcere happy