| Tudor_2273 a întrebat:

Acum o ora si jumatate am descoperit o umflatura pe mandibula - in partea dreapta, cumva unde este maseaua de minte (pe care nu o mai am de 4 ani) sub masea chiar pe os o simt. Doare cand apas. A aparut brusc. Are cineva vreo idee ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Posibil ai un abces, mergi mîine la dentist.

| Zerg a răspuns:

Poate fi si un ganglion limfatic tumefiat. Sau cum a zis cristi, abces. Cel mai bine, mergi cat mai repede la un medic specialist buco-maxilo-facile.