| ElGreco88 a întrebat:

Salut, de cateva zile nu pot sa imi deschid gura total, pot in jur de 2 cm. daca depasesc aceasta limita parca ma tine ceva in fundul gurii in partea stanga, precizez faptul ca imi ies maselele de minte in ambele parti, sus, oare asta este motivul? in partea stanga jos, am maseaua de minte care daca o ating ma doare. toate aceste lucruri au aparut odata cu limitarea deschiderii. Aveti idee de la ce este? iar la palpare in exterior mai sus de gat ( sub mandibula ) ma doare daca apas usor ..de la ce oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| cozmalau a răspuns:

Nu prea avem noi de unde sa ne dam seama dar cel mai bine este sa consulti un dentist

| ElGreco88 explică (pentru cozmalau):

Dar daca nu pot deschide gura sa se poate uita? ce sa fac la denstist?

| ElGreco88 explică (pentru ElGreco88):

Poata*