| Rj a întrebat:

Marti a inceput sa ma doara o masea in partea stanga. La inceput am crezut ca este o masea proaspat plombata la care i-au aparut ceva probleme. Joi am fost la dentist si mi-a spus ca e din cauza maselei de minte care creste si mi-a taiat ceva pe'acolo. Astazi este duminica si durerea inca nu mi-a trecut. Cand apas pe maseaua proaspat plombata care este langa viitoarea masea de minte ma doare, dar ma doare si cand apas pe maseaua de minte. Pana la urma din cauza cui ma doare? S-ar putea sa ma doara cand apas pe maseaua proaspat plombata pentru ca este langa cea de minte? In cat timp imi va trece durerea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihaibrasov a răspuns:

Nu stiu ce ti-a taiat el pe-acolo, dar pot sa iti zic ca durerea se extinde cu usurinta. Eu de la dureri de dinti, ajunsesem sa ma doara capul sau gatul... Daca e totusi o durere insuportabila, dentistul e un cretin si trebuie sa mergi la altul. S-ar putea sa fie o carie.

1 răspuns:
| KingBaroneT a răspuns:

Iti creste cea de minte lasale acolo in pace poti sa-mi dai o funda?