| deea3828 a întrebat:

Acum o săptămână m-a muşcat o albină. Astăzi mi s-a umflat locul şi mă mănâncă foarte tare. Ce pot să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O intepatura de albina face foarte bine organismului.Nu trebuie sa te sperii de umflatura. Daca te mananca este semn ca trece, da inapoi. peste cateva zile nu vei mai avea nimic dar inca vei mai simti ceva ciudat in acel loc.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apa rece. Trece!

| Florentina9210 a răspuns:

Albina nu musca, albina inteapa fir-ar sa fie!
Freci locul inflamat cu marar daca ai, e foarte bun. Daca nu, cu spirt sa il dezinfectezi. Ai grija sa scoti si acul.

| CuriousStuff a răspuns:

Ai scos acul dupa ce te-a intepat? Ar putea fi o inflamatie din cauza acului ramas acolo, corpului nostru nu ii plac corpurile straine.