| Danciu821 a întrebat:

Ce fac daca ma piscat albina si s-a umflat tare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| zurick a răspuns:

Pai sper ca n-ai alergie la albine.http://www.google.ro/......http?/url

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Asteapta sa se dezumfle, e o reactie normala

| Axys a răspuns:

Daca s-a umflat inseamna ca nu ai scos la timp acul... pune gheata happy

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Uite:
...iespi_1774
Numai bine!

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Dă-te cu niște alifie.

| andreea9701 a răspuns:

Cica se pune pantrunjel si gheata

| enonimox a răspuns:

Dai cu sare

| 12alex12 a răspuns:

Daca a trecut 1ora sau @ incearca sa storci VENINUL nu este un VENIN periculos unul minor care cauzeaza doar umflatura si maseaza cu apa si sare

| vasiyo a răspuns:

Poti sa fi alegica la ele si asa ca du-te la farmacie si spune-i sa iti dea ceva.

| semnulintrebarii a răspuns:

Daca nu esti alergica inceacra sa uzi locul si sa freci cu sare masezi asa pana cand dispare sarea de acolo stii?
daca esti alergica du-te la medicul de familie si iti da acolo ceva medicamente, dar incearca totusi cu sarea
fa-o in mod repetat
funda?:X

| DanielaCecalev a răspuns:

E foarte folositor sa pui la locul unde te-a muscat miere de albina! ajuta si la muscaturi de viespi!