| AnDrE_5929 a întrebat:

Aseara am fost la padure si m-a muscat un fel de barzaune. adica albina cred. m-a muscat de pleoapa si azimi s-a umflat exaagerat de rau locul si e rosu. nici nu pot deschide ochiu. VA ROG AJUTATI-MA! FUNDITA crying(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Hevnoraak a răspuns:

Mă tu ştii că poţi face o alergie şi să mori?
Mergi la urgenţă, nu îţi fie frică nu o să-ţi scoată nimeni ochiul.

| Weyland a răspuns:

Deplasează-te de urgenţă la spital. Dacă nu poţi, foloseşte o compresă cu gheaţă sau apă rece pentru a reduce umflătura.

Nu e de joacă cu lucrurile astea. Du-te la spital.

| Sofia97 a răspuns:

Gazele care te musca pot fii purtatoare diferite boli iar faptul ca ti s-a umflat ochiul poate fii doar un semn pe care incearca sa ti-l transmita corpul tau. Poti sa ii dai cu diferite creme anti-inflamatoare dar chiar daca se retrage umflatura asta nu inseamna ca ai scapat si de problema. Sper sa iti treaca dar cel mai bine ar fi sa consulti un doctor cat mai repede. Baftahappy

| xTania a răspuns:

Du-te la doctor sa nu patesti altceva :-s. Bafta

| AnDrE_5929 explică:

Inafara sa ma duc la doctor. cepot face acasa. sau ce pot cumpara de la farmac ie!