| Mirela1402 a întrebat:

Acum o săptămână pe data de 8.2. 2024 am căzut și mi am fracturat capul radial, trebuie sa țin ghips 3 sapt, doar ca pe mine încă ma doare mana. Poate ca nu o țin bine sau poate nu se vindeca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu mi-am fracturat mana dreapta si 5 coaste in 3 septembrie. Si acum ma dor mana si coastele.

| johnnny123 a răspuns:

Este absolut normal să te doară mâna la o săptămână după fractură. Credeai că o să treacă în două zile?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil o forțezi și nu o lași să se vindece.
De ce nu o tii fixată la piept cu ceva atârnat de gât?
Sunt multi care nu respectă vindecarea câteva săptămâni și apoi suferă toată viața.

| Mirela1402 explică (pentru anonim_4396):

Țin cu o eșarfă și mi am luat și un suport special.Ma gândesc și eu ca poate fi ca ma mișc destul de mult