| De34568is a întrebat:

Acum vreo 4 zile am fumat trabuc pentru prima dată si am inhalat vreo 3-4 fumuri din el (Pt nu știam că nu trebuie sa le inhalez) si de atunci tușesc (tuse seaca) foarte mult cam la fiecare 30 de secunde.E normal? După cât timp o sa încetez de a tușii asa de mult?

(Nu știu sigur dacă e de la trabuc, pentru mai am si alte simdrome de răceală cum ar fi febra și îmi curge nasul și sunt mai mereu epuizat.Dar am început sa tușesc fix după câteva ore de după trabuc, am pus întrebarea ca să știu în caz de)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DrMihailoviciS a răspuns:

Salut!
Fumul de trabuc nu cred ca are de a face cu tusea ta. Dacă era sa ai ceva de la trabuc, aveai o tusa expectoranta, ci atunci, nu acum.
Daca după ce îți vindeci gripa și încă persista tusea, încearcă sa mergi la un doctor de familie local, nu la urgente sau spital. Iar doctor va știi ce sa facă, eu asa fără un consult, o raza sau ceva concret, nu îți pot oferi un răspuns corect.
Sper ca te-am ajutat, te susțin!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Simptome nu sindrome.

| liliana77any a răspuns:

Trabucul se pufaie, nu se trage in piept fiind foarte tare.

| NeaguCristian a răspuns:

Salut.
Eu fumez trabuc din când în când (foarte foarte fooaaartee rar), dar știu că fumul nu se inghite.
La un singur trabuc am inhalat fumul de mai multe ori, 5-10 ori poate să văd cum este. M-am simțit destul de rău, am tușit și mi-a curs nasul, dar mi-a trecut până a doua zi.
Sper că ești bine și ți-ai revenit.