| horsesmylife a întrebat:

Acum vreo 5 saptamani mi-am spart nasul (nu intrebati cum).Am avut 2 operatii pana acum.doctorul spune ca nu mai am nevoie de nici o interventie chirurgicala, ci doar rinoplastie daca o sa doresc eu.acum,nasul este destul de umflat in partea dreapta (este foarte vizibil, e cam de 3-4 ori mai umflat decat in partea stanga).cum as putea grabi procesul de desumflare? am incercat tot felul de machiaje,de fonduri de ten si pudre, dar tot se vede tare crying. doctorul mi-a zis ca 6 luni dureaza sa revina la forma normala...totusi nu exista vreo solutie sa nu trebuiasca sa astept atat?
funda :X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fiind o zonă extrem de vascularizată și ai mai avut parte și de două intervenții chirurgicale, trebuie să stai cuminte și să aștepți dezumflarea.
Ai primit această informație de la medic, procesul de vindecare durează.
Sănătate.
Pa, pa.