| anonim_4396 a întrebat:

am o mare problema, am o deformare la cutia toracica mai precis sternul este iesit in afara in partea stanga este chiar foarte vizibil, eu o sa ma duc la doctorul ortoped dar as vrea sa stiu si ce tratament o sa imi dea ca sa imi revin si in cat timp.Doar cu tricou pe mine se vede umflat in partea stanga unde este mai iesit in afara Va rog disperat niste raspunsuri in seara asta dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Cati ani ai? De obicei, deformarea de care spui se datoreaza rahitismului, adica esti foarte slab si nu ai fier si vitamine in corp. Daca nu-i altceva ci doar asta, iti va da vitamine si dormit pe pat mai tare sau poate putina fizioterapie, dar depinde de medic! Mult noroc!