| gingergirl1 a întrebat:

Adeseam dimineata cand ma scol ma dor cei 2 dinti din fata,am impresia ca daca ii imping putin cu limba se misca! Dar doar dimineata! De ce oare,ma spal pe dinti zilnic,ori dimineata, ori seara(cand am timp) sad Nu am dintii cariati si etc
E vreo problema? Necesita sa merg la stomatolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Probabil ca dormi cu gura inclestata, dintii din fata fiind tensionati.

| Shella03 a răspuns:

Asa am patit si eu! Si m-am dat la plans, a venit mama si a ras de mine! laughing Asa se intampla...MIe in fiecare dimineata imi misca nu iti face griji ce ceva NORMAL! :*

| Nastiok a răspuns:

Salut..si eu am patit asa ceva. dupa parerea mea cred ca cauza e ca trebuie sa maninci calciu cit mai mult cum ar fi: morcovi, mere, prune, lamie...deoarece dupa cum stii cei 2 dinti din fata au cel au cel mai mare rol...din toate astea reese ca tu ai mincat ceva dar nu si ceva ce contine vitamine. nu e necesar sa mergi la stomotolog ..fiindca o sa-ti zica aceeai.o sa vezi ca o sa iti treaca cu timpul maxim o saptamana.
P.S: FUNDA? {k}