| sparklingqueen a întrebat:

E normal daca simt ca mi se misca toti dintii,tinand cont ca n-am gingivita si cred ca n-am tartru pe dinti,nici carii nu am, dar am dinti cam galbenii deoarece cateodata cand nu am timp nu ma spal pe dinti.M-am dus la stomatolog si mi-a zis ca daca mi se misca dintii putin e normal, eu simt ca se misca extrem de putin, voua vi s-a intamplat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaviniuA a răspuns:

Dap si mie mi-a zis la fel dentistul. Ca e perfect normal sa se miste putin. Chill ca nu ramai stirb.

9 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

DU-TE LA ALT DOCTOR
sunt foarte serios, e normal sa se miste dintii... DAR NU sa ii simti ca se misca, atunci se misca prea mult

| sparklingqueen explică (pentru Brizbriz):

Macar stii ce doctor am eu? si am schimbat vreo 2 si mi-au zis acelasi lucru..Atunci fi tu doctorul meu stomatolog, de parca ai tu mai multe facultati de cat ei.

| Brizbriz a răspuns (pentru sparklingqueen):

Facultati nu

experienta cu doctori IMBECILI... ABSOLUT ***DA***

maica-mea a murit pentru ca timp 3 luni, niste doctori "de top" nu au fost in stare sa ii puna un diagnostic, corect, iar "de top" ma refer la sefa spitalului de plamani din Bucuresti si apoi sefa sectiei de oncologie din unul dintre spitalele cele mai mari din Bucuresti
nici nu iti mai spun de spitalul de urgenta, unde am stat 8 ore noaptea si i-au dat pasiflora, cu diagnostic "stress"
nici nu vreau sa iti spun diagnosticul real, prea depresiv

deci, mi se rupe in 14 ce doctor crezi tu ca ai, E UN IMBECIL, mergi la altul
nu vrei sa asculti si crezi ca eu sunt ala pe dinafara, sufera draga, e viata ta, ce ma doare pe mine tongue

| sparklingqueen explică (pentru Brizbriz):

Da frate, crezi ca patesc eu ce a patit maica-ta, ma mai duc la 5 stomatologi, ok?

| Brizbriz a răspuns (pentru sparklingqueen):

Ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti se misca dintii e inceput de paradontoza, daca doar ti de pare ca ti se misca e paranoia

| Jessica1235 a răspuns:

Cel mai bine ar fi să mergi cât mai repede la dentis, poate e o problemă mai serioasă. Am mai pățit să simt că se mișcă dinți dar îmi dădeam seama că e doar o senzație.

| Klio021 a răspuns:

Parodontoza daca ai un dinte care se misca, dar nu ai nici aparat dentar si nici nu ai suferit vreun traumatism, atunci este posibil ca suferi de aceasta afectiune care apare in urma acumularii de bacterii in cavitatea bucala. Ele pot duce la retragerea gingiilor si chiar la pierderea dintilor.

| sparklingqueen explică (pentru Klio021):

Nu cred ca e parodontoza, ca simt asa aproape ceva luni, 7 luni..Si miscarea e la fel ca inainte.