| Lloyd_4317 a întrebat:

Salut prieteni, am si eu o problema, cred ca am paradontoza... adica am fost la stomatolog si a spus ca am gingiile praf si sa folosesc ata dentara, dar nu i-am spus si ca dintii mi se misca putin cate putin fiecare si ca atunci cand ma spal pe dinti imi sangereaza gingiile, ce sa fac? pana acum mi-am luat o pasta de dinti paradontax clasic si o ata dentara sensodyne, daca ma spal de 2 ori pe zi si folosesc ata dentara o data pe zi, pot sa scap de paradontoza? daca da in cat timp? va rog nu ma trimiteti la vreun control, doar dati-mi sfaturi(cei care au avut paradontoza si au scapat de ea) si primiti fundahappy

Răspuns Câştigător
| Larisa a răspuns:

Nu stiu daca poti scapa de parodontoza cu ata dentara si parodontax, dar incearca sa faci asa:i-ati de la farmacie cateva plicuri de argila.ia un pahar cu apa si pune in el o lingura de argila.lasa-l de seara pana dimi,si clatesteti gura cu el dupa ce te speli pe dinti, fa asta o luna doua si vei vedea, iti va intarii garantat gingiile bafta