| Mara6392 a întrebat:

Aerul condiționat poate afecta încheieturile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde. Eu, vara, stateam la 16 grade. Acum nu mai pot ca am imbatranit.

| sierra1 a răspuns:

Poți fii sigură: dă-l vara (toridă să fie!) pe minim și vezi și tu cum e

| relian a răspuns:

Aerul conditionat nu are absolut nimic in comun cu boli sau mai stiu eu ce afectiuni.
Vara chiar este recomandat pentru cei bolnavi de inima sau batrini.
Tu pui temperatura la care te simti tu cel mai confortabil.
Aerul conditionat ce este? Un aparat care raceste sau incalzeste aerul sa te simti tu cit mai bine.z
Restu in povesti. Iarna cand stai pe afara ori te duci la munte mori?
Daca nu patesti nimic cand stai pe afara si is temp cu minus, la aer conditionat alegi tu ce temp sa aiba aerul, nu vad cum poate afecta pe careva.

La mine nu exista masina, casa cladire fara aer conditionat Nu vad sau aud pe nimeni sa se plinga de asa ceva.
Aerul mai rece face bine nu rau.Nu stiu romanii din RO de unde au cinceptiile astea timpite ca aerul contidionat ar dauna.

| ioana748 a răspuns:

Da, poate afecta incheieturile. Mai ales daca ai predispoziție spre boli reumatice.

| Simona2024 a răspuns:

Aerul condiționat afecteaza multe. Chiar si sistemul respirator, poate crea afectuni oculare, conjunctivită, poti răgușii, poate dezvolta boli articulare.