| ElGreco88 a întrebat:

Afecteaza sanatatea albusul de ou in termen lung? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| xgd a răspuns:

Copiii mici nu au voie sa manance pentru ca contin albumine.Nu sunt recomandate celor cu colesterol, dar sunt sanatoase pentru ca au vitaminele A, B1.B2 si acid nicotinic. Fundita? kiss

| ElGreco88 explică (pentru xgd):

Dar albusul de ou contine numai apa si proteinehee hee, nu are treaba cu. colesterolul, zic eu!