| PicaturaDeApa a întrebat:

Ahoy TPU. Stie cineva daca am voie la 13 ani sa imi pun lentile de contact fara dioptrii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonim075 a răspuns:

In primul rand intreaba-ti parintii daca sunt de acord. Apoi te duci cu ei la un oftalmolog, iar el iti va spune daca e ok sa folosesti lentile la varsta ta si ce riscuri iti asumi. Bafta.