| Soowhaat01 a întrebat:

Cat costa lentile de contact cu dioptrii?

Funda!

Răspuns Câştigător
| Colors a răspuns:

Http://www.lentile-contact.com/......i-speciale

Sper ca poti gasi aici preturile...

| Soowhaat01 explică (pentru Colors):

Imi zice 30 de zile...Cum adica? Adica le schimb lunar? Nu pot sa le port permanent?

| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns (pentru Soowhaat01):

Cum sa le porti permanent? Vrei sa ti se usuce ochiul? Adica, o sa dai banii pe lentile noi odata la 30 de zile, asta e chestia. Si ca sa nu ti se usuce, o sa-ti pui seara, cred, niste picaturi (lacrimi artificiale). Dar ti-am zis, nu se merita. Sa dai nu stiu cate milioane odata me luna.

7 răspunsuri:
| quintron a răspuns:

Nu crezi ca acele lentile difera de la dioptrie la dioptrie? nu e mai simplu sa mergi la un cabinet sa afli singura si sa ne spui si noua?

| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Sunt foarte scumpe si nu se merita banii. Pot varia de la 100 de lei (cele mai proaste) pana la mii de lei. Mai ales ca medicii nu recomanda purtarea lor sub varsta de 18 ani, pentru ca miopia sau ce ai tu, iti creste pana la varsta aia, pana se stopeaza. Si asa, trebuie sa ti le schimbi foarte des si necesita multe atentie. Sa nu te freci la ochi, sa ai o igiena riguroasa etc. Plus ca nu sunt sanatoase pentre ochi. Crede-ma si eu am vrut sa-mi pun, dar mama nu ma lasa pentru ca e si asistenta la Oftalmologie si stie... Poarta ochelri pana mai cresti (daca nu ai deja peste 18 anilaughing) si atunci iti poti pune.

Succes!

| Soowhaat01 explică (pentru FoReVeRyOuNgBiTcH):

Eo am 11... vroiam pentru bunica mea sa stiu...ca la 14 ani vreau si eu sa imi pun dupa la 18 ani sa imi fac operatie

| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns (pentru Soowhaat01):

E foarte complicat pentru batrani. Trebuie sa le dea jos seara, sa le puna intr-o solutie, sa nu se frece la ochi, sa fie curata pe maini etc. Despre operatie nu stiu prea multe, dar ti-am zis, mai bine poarta ochelari pana te operezi.

| Soowhaat01 explică (pentru FoReVeRyOuNgBiTcH):

Asta si fac...dar am luat deja o "decizie" pana cand voi avea 14 ani ii voi purta dupa...o sa vad eu oh go on