| Alexandra_1938 a întrebat:

Ajuta musetelul sa scapi de acnee? sau daca nu, imi recomandati ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Cleona a răspuns:

Cele mai predispuse la acnee sunt persoanele cu tenul gras, iar cremele nu sunt o soluţie prea bună! Ele încarcă tenul şi favorizează apariţia coşurilor. Astfel că foloseşte produse naturiste de curăţare! Într-adevăr, durează până la obţinerea primelor rezultate, dar cu siguranţă ele vor exista! Este un tratament uşor de aplicat şi care poate fi folosit în orice moment al zilei! Secretul constă doar în curăţarea atentă a pielii!

Tamponează-ţi faţa cu ceai de muşeţel de 3 trei ori pe zi. Nu numai că va îndepărta sebumul şi impurităţile, dar are şi proprietăţi cicatrizante. De recomandat este să aplicaţi atât pe faţă cât şi pe gât!
După ce ai început tratamentul extern, încearcă să adopţi şi o alimentaţie sănătoasă. Bea două trei căni de ceai de muşeţel pe zi şi evită să mănânci ciocolată! Înlocuieşte-o cu fructe şi legume!
Bafta!