| eu_3300 a întrebat:

Ce ziceti te poate ajuta fumatul sa scapi de acnee? sincer acum

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Da... de unde. Dimpotriva, s-ar putea sa complice problema ta cu acneea, fumul este agresiv si pielea, ca sa se protejeze, va secreta mai mult sebumm = mai multe cosuri. Trateaza problema cu delicatete, nu cu fum de tigara. O masca cu miere de albine, sau citrice ajuta, de asemenea, mici ajustari in privinta alimentatiei ajuta mult, tine parul astfel incat sa nu atinga fata (parul are portia proprie de sebumm, care iti agraveaza situatia pielii fetei).

NOname
| NOname a răspuns:

Nu, in nici un caz, din contra!
Cel mai bun tratament impotriva acneei la ora actuala este Zineryt! Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Ti-l recomand cu cea mai mare incredere! Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici/urme lasate de cosuri, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutat sa alegi unul cat mai bun. Succes!

mira
| mira a răspuns:

In niciun caz.Nu-ti face iluzii.

| Vizitiul a răspuns:

Mai repede iti apar decat iti dispar. Tigara contine substante chimice toxice, care sunt daunatoare pentru organism. Spune "NU" tigarilor! Iar pentru cosuri, nu-ti recomand niciun fel de crema sau solutie. O simpla clatire cu apa este suficienta. Pentru hidratarea tenului iti recomand Nivea.

| rosto a răspuns:

Nu, tocmai ca fumatul o agraveaza happy

| mary_4765 a răspuns:

Ft sincera sa fiu fumatul nu ajuta la nimic, asa ca nu te apuka de aceasta treaba, dar sfatul meu ar fi sa faci masca din fructe(mere, pere, pepene galben, banane, lamaie)pe scurt din fructe,,, si introduci pe fata toata amestecatura de fructe stai in jur de vreo 30 de min, si ai o fata ca la un bebelus, dar te starui sa pui mai multa lamaie, ajuta mult la acnee...

| Roby67 a răspuns:

Nu, nu are legatura una cu alta

| Alex0194 a răspuns:

Imposibil dar te ajuta sa-ti cheltui banii inutil si sa mirosi urat a tigari

| SimonaMrr a răspuns:

Fumatul provoaca acneea, sau poate agrava acneea
http://www.stopfumatul.ro/......acneea.php

| PinkY a răspuns:

Nu cred ca fumatul e un remediu pentru acnee, la cate substante nocive contine fumul de tigara.

| Kenny a răspuns:

Da, te scapa de acnee dar in schimb te alegi cu cancer.

| RaresA a răspuns:

AI probleme cu acneea?

add:rdv_raresh_seik

iti voi spune eu cum m-am scapat de acnee cu un medicament!

| Xtina_8376 a răspuns:

Da tu unde ai auzit aberatia asta?

| lly a răspuns:

N am auzit asa ceva pana acum!

| kiparos a răspuns:

Niciodata

| lil wayne a răspuns:

Nu scapi de acnee prin fumat chair fumatul til agraveaza cauta la farmacie pote gasesti ceva