| drivere a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine in urmatoarea problema va rog frumos. DAU FUNDA!
Acum o saptamana mi-am facut ochelari noi, pentru ca cei vechi.se demodase, iar pe cei noi am tinut sa-i fac helimati. Mi-am facut eu ochelarii, iar cand am vrut sa-i pun la ochiam observar ca nu vad clar cu ei. Cand ma uit la ceva fara sa misc capul vad clar, iar cand misc capul vnu mai vad clar ( obiectele le vad deformate din patrat vad paralelogram, cand merg vad ca si cum as calca intro groapa sau ma-s duce in jos). Tin sa precizez ca la control mi s-a schimbat diopyriile: la ochiul stang din -4 s-a facut -3, 5 dar s-a marit unghiurile, iar la ochiul drept parca s-a schimbat doar unghiurile. Poate o fi de la lentilele heliomate ca akm este prima data canda port lentile heliomamte. Eu am zis sa-i pot asa o luna jumate poate trebuie sa ma acmodez cu ei, iar daca nu m-am gandit sa merg sa-mi fac alt control si sa le schimb lentilele (asta daca se poate). Daca as sta asa cu ei, mi-ar dauna pentru ca la citit nu am nicio probloma cu ei.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MonstruletulDinBomboaneExpirate a răspuns:

Du-te și spune-i oftalmologului tau. Succes! happy