| xxx_4300 a întrebat:

Ajutati-ma va rog! Deacuma 3 zile ma doare spatele in zona rinichilor, nici nu simt unde anume e durerea...imi fac griji sa nu fie ceva grav, am 12 ani, poate cunoaste cineva remedii naturale pentru rinichi?! sau poate din alta cauza ma doare spatele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pana mergi la medic pune o perna electrica la spate, caldura iti va alina durerea.Nu cred ca sunt rinichii.Mai mult sciatica!

| tyana a răspuns:

Ar trebui sa te vada medicul de familie.Nu stim daca este vorba de rinichi.Ai stat suficient acasa, 3 zile e ceva timp, asa ca mergi la medic.

| baru a răspuns:

Daca esti baiat roga pe cineva care este vanator sa-ti dea niste untura de urs Te ungi unde te doare iar de la farmacie cumperi o fasa elastica si te vei lega in fiecare seara In cateva zile o sa-ti treaca Sa fi sanatos sau sanatoasa Nu stiu ce esti Pa

| Floreenofficial a răspuns:

Ori te-ai lovit, ori ai racit! orice ar fi pare grav si cred ca ar fi timpul sa le spui parintilor tai despre asta!

| hippiemuslim a răspuns:

Lasa remediile naturale. Mergi la un doctor!

| elvisedy a răspuns:

Foloseste crema rosie

| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK a răspuns:

Poate fi si menstruatia

| loooouly a răspuns:

Sunt foarte multe cauze :rinichi te pot dure si daca te-o fi tras curentul. spatel;. sa nu fi facut hernie de disc(doamne fereste ), poate ai dormit stramb si mie mi-s-a intamplat.am fost la medic si a spus ca nu e nimic grav.in cee ce priveste durerea da-ti cu unguent benghei...sau lioton iti va trece in max 1 zi